Moja działalność gospodarcza w Norwegii

W obecnych czasach chyba wszystkich dopadł kryzys. Nie jest łatwo, a wiele osób boryka się z dużymi problemami. Szczególnie dotyczy to niewielkich i średnich firm, które niestety straciły wielu kontrahentów, bo kobiety i mężczyźni nie posiadają pieniędzy. Niestety koszty utrzymania firmy w naszym kraju nie są niskie. Nie prawie każde przedsiębiorstwo jest w stanie bez przerwy wypłacać kolejne środki czy zadłużać się po to, żeby przetrwać ten kryzys. Kilka firm ogłosiło upadłość, kilka biznesów zostało zamkniętych. Warto natomiast powiedzieć, że kilka biznesów przeniosło się do Norwegii. Zdziwieni? Tak, to jest prawda. Jednym z problemów z utrzymaniem firmy w naszym państwie nie jest jedynie kryzys niemniej jednak cało zagmatwanie w naszym systemie. Opłaty są wysokie pomimo tego, że nie posiada przychodów, pomimo tego, że ludzie nie płacą to natomiast podatek powinno się odprowadzać, pieniądze uciekają jak przez wielką dziurę i nie da się ichniejszym zatrzymać. W dodatku wielu różnorakich przepisów, skomplikowanych dokumentów, ustaw itd. to wszystko blokuje rozwój firm w naszym kraju, które nie są wystarczająco motywowane do działalności i nie otrzymują pomocy ze strony państwa. Wszyscy ludzie nie pragną się poddawać i szukają nowych rozwiązań. Jednym z nich jest założenie firmy u naszych dalszych północnych sąsiadów zza morza. Tam sytuacja wygląda inaczej. Nie ma tam jakiejś ogromnej konkurencji, planowanie założenia firmy jest zwyczajne, przepisy jasne i przejrzyste dla każdego, a sposobności rozwoju masa. Kraj bardzo chętnie przyjmuje mężczyźni i kobiety, dla których najistotniejsze jest żeby rozwinąć firmę , a dodatkowo osiągnąć sukces.

Więcej na ten zagadnienie znajdziesz na: Norweski zasiłek