Niektórzy jeszcze pamiętają te czasy, że gdy byli mali to chodzili z rodzicami i oddawali ubrania do miejsca o nazwie odzież używana skup. Kiedyś były inne czasy i Ci o wiele chętniej zostawiali ubrania, których nie nosili własne albo dzieci i oddawali je innym do skupu. Najwięcej ubrań oddaje się nieznacznych dzieci, które bardzo szybko wyrastają z ciuszków i powinno się im kupić nowe. Nie warto chować w szafie za małych ubrań i łudzić się, że jeszcze ma możliwość kiedyś je użyjemy bo należycie wiemy, że tak nie będzie. Najbardziej jest zrobić bardzo dobry uczynek, spakować je wszystkie do dużego worka czy także kartonu i zawieść do odzież posklepowa skup. Jeżeli już posiadamy bardzo dużą ilość ubrań to nie powinniśmy się przejmować o transport gdyż firma ze skupu zapewnia odbiór odzieży oraz dodatkowo niewątpliwie wypłatę pieniążków za odpowiednią ilość kilogramów odzieży. Im więcej nam się uda uzbierać tym nie gorzej ponieważ więcej ludzi skorzysta z naszego podarunku. Wiadomo, że ubrania nie mogą być bardzo zniszczone ponieważ my również byśmy takich nie założyli. Musimy liczyć się z tym, że to również są inni ludzie tacy jak my lecz nie mają tyle pieniędzy by kupić sobie nowe ubrania. Należy podejść do tego w ten sposób, że odkładając ubrania zastanówmy się czy byśmy je kiedykolwiek założyli. O ile tak to bez kłopotu możemy je oddać. Gdy stwierdzimy, że nie bo są brudne lub dość zniszczone to podarujmy sobie i całkiem dobrze wyrzućmy do kosza. Bo żadna osoba nie preferuje chodzić w takich rzeczach, wyjątkowo jeżeli są one dziurawe i brudne. Dlatego podejdźmy do tego z namysłem i wybierajmy te ładne ubrania.